نوشته شده توسط : farhad

عوامل تاثیرگذار بر شکست فروشگاه های اینترنتی

 
 
در ایران اکثر صاحبان کسب و کارهای اینترنتی مانند فروشگاه آنلاین، از اصول بازاریابی اینترنتی آگاه نیستند و گاهی حتی اگر از مزایای بکارگیری این اصول برایشان گفته شود تمایلی برای کسب اطلاعات در این زمینه ندارند و حاضر نیستند وقت کافی برای دانستن صرف کنند. در صورتی که هزینه های زیادی را برای طراحی وب سایت، انتخاب نام دامنه و فضای میزبانی وب متحمل می شوند. بسیاری از آنها به ظاهر زیبای سایت آنقدر اهمیت می دهند که از مسائل مهم دیگر باز می مانند. مثلا برای انتخاب نام سایت و دامنه که از اصلی ترین ارکان موفقیت یک وب سایت محسوب می شوند وقت کافی اختصاص نمی دهند و یا بدون شناخت بازار محصولاتشان، شروع به کار می کنند.
جالب است بدانید که شروع تجارت الکترونیکی مثل راه اندازی یک فروشگاه آنلاین می تواند با هزینه مناسب و در زمانی کم انجام شود اما نزدیک به ۸۰ درصد این تجارت ها با شکست مواجه می شوند. به نظرتان چرا این اتفاق می افتد؟
هر قدر هم که یک کسب کار اینترنتی نو آورانه باشد و در بین کسب و کارهای اینترنتی بی نظیر باشد اما می تواند دلایل شکستش مشابه سایر سایت ها باشد. بنابراین اگر صاحبان کسب و کارهای اینترنتی به دلایل و عوامل مشترکی که می تواند باعث شکست یک سایت فروشگاه آنلاین باشد اشراف داشته باشند بهتر می توانند زمینه افزایش فروش خود را فراهم کنند و مانع شکست سایت شان شوند.

مدیران فروشگاه های اینترنتی برای توسعه محصولات و افزایش سود پا به این عرصه گذاشتند. اما بازی در صحنه تجارت الکترونیک بدون آگاهی از جو بازار فعلی و پیش گویی بازار آینده ممکن است به شکست بخورد. ما در اینجا به تجربیاتی که فروشگاه های اینترنتی در کسب و کار خود داشته اند می پردازیم و برآنیم تا از تجربیات آنها پلی برای موفقیت دیگر فروشگاه های اینترنتی بسازیم.
1. سرمایه گذاری 
شما برای کسب و کار خود نیاز به یک سرمایه گذاری مناسب دارید. تا سرمایه گذاری نکنید نمی توانید درآمدی داشته باشید. حال این سرمایه گذار می تواند یک فرد خارجی باشد و یا اینکه ممکن است یکی از نزدیکان و آشنایان شما باشد.
2. فقدان استراتژی مناسب
بسیاری در این اندیشه هستند که با راه اندازی یک وب سایت درآمد سرشاری را نصیب خود خواهند کرد. اما تجربه نشان داده است که چه بسیار شرکت های بزرگی بوده اند که به شکست رسیده اند. بنابراین وجود یک برنامه منسجم در رابطه با انتخاب مشتریان، بازار، کانال های توزیع محصولات و همچنین مزیت های رقابتی استراتژی اطلاق می گردد. در واقع داشتن یک وب سایت برای کسب و کار یکی از استراتژی ها محسوب می گردد.
3. یکنواختی در کسب و کار
انسان ها دنبال تفاوت هستند و متفاوت عمل کردن را دوست دارند. اگر شما برای کسب و کار خود از افراد دیگر تقلید کنید مجبورید تا هزینه و انرژی زیادی را برای رقابت با آنها بگذاریدشما با متفاوت عمل کردن به راحتی می توانید بدرخشید و زمان زیادی را برای تبلیغات نخواهید گذاشت.
4. پشتکار و صبر
بسیاری از افرادی که برای یک کسب و کار اینترنتی اقدام می کنند صبر اندکی دارند و انتظار دارند تا در زمان کمی به درآمد زیادی دست یابند. صبر و پشتکار در کسب و کارهای اینترنتی دو عامل مهم برای به ثمر نشستن زحمات شما می باشد.
5. موقعیت شناسی
یکی دیگر از دلایلی که به شکست کسب و کارهای اینترنتی منجر می شود این است که همه افراد به دنبال فرصت هایی با سود آوری بالا هستند اما به این نکته کمتر توجه دارند که آیا شرایط و ملزومات حرکت در این مسیر را در اختیار دارند یا خیر.
6. نادیده گرفتن تکنولوژی
برای تولید درآمد در این فضا فقط راه اندازی یک وب سایت کافی نمی باشد و باید از دیگر تکنولوژی های روز مانند شبکه های اجتماعی استفاده نمود. جدایی از تکنولوژی روز جدایی از مخاطبان و مشتریان می باشد.
7. فقدان آموزش مناسب
بسیاری از کارآفرینان در زمینه کسب و کار خود شناخت کافی را ندارند و به عوامل گوناگون تاثیر گذار در این زمینه شناختی ندارند. آغاز یک کسب و کار آنلاین بدون آموزش و ارتقای مهارت ها شما اگر از مهارت و دانش کافی در این زمینه برخوردار نیستید می توانید با افراد خبره مشورت کنید.

در ادامه متن چند مورد از مهم ترین دلایلی که منجر به شکست کسب و کارهای اینترنتی می شوند را بیان می کنیم.

طراحی وب سایت

حتی اگر بهترین ایده فروشگاه آنلاین را داشته باشید باز هم نمی توانید مانع از تاثیرات منفی طراحی یک وب سایت بد شوید.
از نکاتی که باید برای جلوگیری از شکست یک فروشگاه آنلاین به آن توجه کرد داشتن سایتی مدرن، امن، کاربردی، با سرعت بالا و قابلیت انطباق با گوشی موبایل است. امروزه تجارت های الکترونیک بسیار عالی وجود دارد که از طراحی وب مناسب بهره برده اند. بیشتر چیزی که شما برای طراحی وب سایت مناسب نیاز دارید، نیاز به دانش فنی زیادی ندارد؛ بنابراین هیچ بهانه ای برای پذیرفتن یک سایت بد وجود ندارد.

از مهم ترین ویژگی هایی که در سایت فروشگاه اینترنتی باید به آن توجه شود استاندارد بودن و کامل بودن طراحی وب سایت آن است . با رعایت اصول سئو و بهینه سازی سایت می تواند طراحی وب سایت فروشگاه شما را در جستجو ها ی کاربران در اینترنت در رتبه های بالایی قرار بدهد تا آمار بازدید کنندگان سایت افزایش پیدا کند. فروشندگان محصولات اینترنتی و صاحبان مشاغل با طراحی فروشگاه آنلاین می توانند سهمی قابل توجه در بازار داشته باشند.

مدیریت موجودی کالا

 

با توجه به نوع فروشگاه آنلاین، مدیریت موجودی کالا می تواند یکی از مشکلات مهم در فرآیند کسب و کار اینترنتی باشد. همان طور که خرید موجودی بیش از حد می تواند باعث از دست رفتن سرمایه  شود، خرید موجودی خیلی کم نیز ممکن است مشتریان شما را ناامید کند و یا حتی به سمت فروشگاه های آنلاین دیگر بکشاند. به این ترتیب اگر به این موضوع توجه نکنید ممکن است مشتری مداری شما زیر سوال رود و به مرور زمان باعث از دست دادن مشتریان شود.
سفارش محصول برای موجود بودن در انبار فروشگاه آنلاین به اندازه ای که تصور می کنید ساده نیست. مثلا ممکن است خرید اقلام از چند روز تا چند هفته طول بکشد. بنابراین باید روی موجودی محصول تان در انبار فروشگاه مدیریت داشته باشید به گونه ای که هم بتوانید به موقع سفارش مشتری را برسانید و هم با کمبود یا تجمع بیش از حد کالا مواجه نشوید.
مدیران کسب و کارهای اینترنتی باید سیستم ارتباط با مشتری خوبی را تهیه کنند. زیرا مشتری مداری از مهم ترین اصل ها برای فروش محصولات است. صاحبان این گونه وب سایت ها باید مشتری را به عنوان رکن اصلی فروشگاه آنلاین خود در نظر بگیرند و برای برآورده کردن سفارش ها و خواسته هایشان برنامه ریزی خوبی داشته باشند . توجه داشته باشید که هرگز در وب سایت خود وعده های غیر واقعی به مشتریان ندهید. زیرا این کار باعث عدم اطمینان آن ها شده و مانعی بزرگ در خرید دوباره آنها می شود. محتوای سایت (توضیحات محصول، عکس ها و…) را طوری طراحی کنید که اطلاعات کامل و جامعی را به مشتریان بدهد و در ادامه بتوانید نرخ تبدیل بازدید کنندگان به مشتری را بالا ببرید.

بلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید خدمات درب شیشه ای ، راهبند ، دوربین مدار بسته  و کرکره برقی را به بهترین قیمت و با کیفیت ترین خدمان نصب را در تهران و کل ایران داشته باشید با شرکت قائم درب تماس بگیرید. 

تبلیغات درون متنیآمار بازدید کنندگان (ترافیک سایت)

 

از عواملی که می تواند یک فروشگاه آنلاین کوچک و یا حتی بزرگ را از پا در آورد، نداشتن خریدار است. برای افزایش خریدار و در نتیجه فروش و کسب درآمد باید آمار بازدید کنندگان سایت بالا برود. استفاده از تبلیغات کلیکی می تواند راهکار خوبی برای افزایش آمار بازدید کنندگان سایت باشد. از آنجا که این تبلیغات می تواند پرهزینه باشد بنابراین نیاز به یک برنامه ریزی و درک درست دارید تا بتوانید فرآیند تبدیل بازدید کنندگان به مشتری را به درستی انجام دهید.

یکی از روش هایی که برای رسیدن به این هدف می توانید استفاده کنید بازاریابی محتوا است. اگر چه بازاریابی محتوا نمی تواند ترافیک سایت را به سرعت تبلیغات کلیکی بالا ببرد، اما نسبت به روش های دیگر بسیار قدرتمندتر است. مدیران فروشگاه های آنلاین می توانند با استفاده از محتوای بهینه سازی سایت و دیگر روش های سئو، آمار بازدید کنندگان سایت خود را بالا ببرند، که البته این روش بسیار پایدارتر از تبلیغات کلیکی است.

برای تبدیل بازدید کنندگان به مشتری نباید همه آن ها را به  صفحه اصلی وب سایت هدایت کرد. توجه داشته باشید که این کار با وجود تبلیغات، بهینه سازی سایت و بالا بردن سئو سایت تنها افزایش بازدیدکنند گان سایت را به دنبال دارد و منجر به افزایش فروش فروشگاه آنلاین نمی شود.

برنامه ریزی تجارت الکترونیک

اگر برنامه ریزی تجارت الکترونیک نا موفقی داشته باشید، مطمئنا فروشگاه آنلاین موفقی نخواهید داشت. این حقیقت برای تمام کسب و کارهای آنلاین نوپا صدق می کند و یکی از دلایل شکست ۸۰ درصدی آن ها به شمار می رود. داشتن برنامه ریزی کسب و کار آنلاین می تواند به مدیران برای جذب سرمایه گذاری، گرفتن وام و … کمک کند و به عنوان یک ابزار ارزشمند منجر به افزایش فروش شود.
برای اینکه یک برنامه ریزی موفق داشته باشید و موفقیت تان در فروشگاه آنلاین همیشگی باشد باید در نظر داشته باشید که آموزش یک فرآیند مداوم است. اینترنت و دنیای تکنولوژی دائما در حال تغییر است وهر روز چیزهای جدیدتری عرضه می شود. هر لحظه که شما برای یادگیری اراده کنید و یا تصمیم بگیرید تغییر کنید تجارت الکترونیک شما نیز شروع به رشد می کند.

بازاریابی


هیچ تجارتی بدون بازاریابی مناسب موفق نشده است. وقتی شما طراحی وبسایت یک تجارت الکترونیک را انجام دادید و شروع کردید، تا زمانی که مشتریان از شما چیزی ندانند و چیزی نشنوند، به سمت وب سایت شما نمی آیند و تصمیمی نیز برای خرید نمی گیرند. هر کسب و کار اینترنتی جدید نیازمند بازاریابی مناسب برای افزایش فروش فروشگاه آنلاین است، البته این به این معنا نیست که شما با کاری شگفت انگیز نیمی از سرمایه خود را به بازاریابی اختصاص دهید.
اما می توانید با سرمایه به اندازه روش های مختلفی را برای بازاریابی به کار بگیرید. یکی از راهکار ها در این زمینه، راه اندازی باشگاه مشتریان است. علاوه بر این راه های مختلف و مناسب دیگری نیز برای بازاریابی فروشگاه آنلاین وجود دارد که بین آن ها می توانیم از تبلیغات کلیکی، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی اس ام اسی، تبلیغات بنر، تبادیل لینک با دیگر سایت ها، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر، بازاریابی محتوا، وبالا بردن سئو سایت نام ببریم.
تمام کسب و کارهای اینترنتی برای رشد نیاز به زمان دارند. در بسیاری از موارد صاحبان فروشگاه آنلاین تصور می کنند که باید بلافاصله افزایش فروش و سود زیاد داشته باشند. اما معمولا چنین نیست. بنابراین اگر با گذشت چند ماه به سود ناچیزی دست پیدا کردید تعجب نکنید. تنها بعد تلاش های زیاد هست که می توانید به سود برسید. آن هم زمانی که بتوانید اعتماد مشتریان را برای خرید از سایت خود جذب کنید. یک فروشگاه آنلاین موفق فروشگاهی است که سیستم ارتباط با مشتری مناسبی داشته باشد و با اصول مشتری مداری بتواند نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری را بالا ببرد و آنها را به عنوان مشتری حفظ کند. عرضه محصولات بی کیفیت، عدم صداقت در معرفی محصول و نوع خدمات حتی یک تجارت موفق را به نابودی می کشاند.:: بازدید از این مطلب : 203
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 آذر 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : farhad

 استراتژی هایی برای ایجاد مشتریان وفادار

 
 

یکی از چالش های هر وب سایت اینترنتی تبدیل بازدیدکننده به مشتری و وفادار نمودن مشتریان می باشد. مشتریان به دنبال تنوع و در عین حال آزادی در انتخاب هستند و تبدیل بازدیدکننده به مشتری و وفادار نمودن مشتری یکی از نیازهای اصلی برای پایداری برای هر کسب و کاری شده است.
1. پاسخگویی به موقع به مشتری
مشتریان انتظار دارند که به سوالات آنها در اسرع وقت پاسخ داد شود. سعی کنید برای پاسخ دادن به مشتری از سیستم پاسخ دهی مناسبی استفاده کرده و به صورت منطقی و در زمان بندی مناسبی به سوالات مشتریان پاسخ دهید و اگر به هر دلیلی نتوانستید در اسرع وقت به مشتریان پاسخگو باشید از آنها عذر خواهی کنید.


2. روش مناسب برای پاسخگویی
اجازه دهید که مشتریان روش درست برقراری ارتباط را خودشان تعیین کنند. ایمیل یکی از معمول ترین این روش هاست. اگر برای برقراری ارتباط با مشتری با او تماس میگیرید سعی کنید هیجانی برخورد نکنید و مجموعه ای از سوالات خود را تهیه نموده و فرصت کافی را برای پاسخگویی را به مشتری بدهید. با اختصاص زمان کافی به مشتری می توانید رضایت مشتری را به دست آورید.

 

3. وب سایت جذاب
یک وب سایت با تصاویر جذاب و محتوای گیرا را تهیه کنید هنگامی که کاربری به سایت شما سر میزند شما زمان کمی برای جذب مشتری دارید( در حدود 10 ثانیه). با طراحی خوب سایت خود در کاربران ایجاد انگیزه کنید تا دوباره به سایت شما سربزنند.  میتوانید اطلاعات از شرکت، آدرس، شماره تماس و... را در وب سایت خود قرار دهید.
4. با چشم مشتریان بنگرید
مشتریان برای خرید کسانی را انتخاب میکنند که ارتباط بهتری با آنها برقرار کند. به حرف های مشتریان خوب گوش فرا دهید به گونه ای با آنها رفتار کنید که آنها را دوست و آشنای خود می دانید.

 

5. به مشتریان خود آموزش دهید
با در دسترس قرار دادن اخبار، اسناد و آدرس وبلاگ به مشتریان کمک می کنید تا شما را بهتر بشناسند. مقالاتی را تهیه کنید و در اختیار مشتریان قرار دهید با این مقالات شما میزان تخصص خود را به دیگران معرفی می کنید و به جلب اعتماد مشتری کمک میکند.
6. ارتقای اعتبار وب سایت
مشتریان تا به شرکتی اعتماد نکنند از وب سایت آن خرید نمی کنند و به آن وفادار نمی مانند. شما برای افزایش اعتبار خود می توانید در صفحه تماس با ما اطلاعات کاملی را از خود ارائه دهید. همچنین می توانید موقعیت خود را در نقشه مشخص نمائید و آدرس کاملی از شرکت خود را در سایت خود بنویسید. همچنین می توانید از سابقه کاری خود، تخصص، تیم کاری و... را ارئه نمائید.
7. در قیمت گذاری سیاست داشته باشید
در یک صفحه جدا اطلاعات کاملی در مورد نحوه خرید محصول، هزینه ها، نحوه تحویل، مدت زمان تحویل را قرار دهید. همه هزینه ها را محاسبه نموده و به صورت تک قیمتی ارائه نمائید. مشتریان از شنیدن قیمت های چندگانه به شما بی اعتماد خواهند شد.
8. سایت خود را تست کنید
سایت خود را همواره تست کنید و مطمئن شوید که سایت شما درست کار میکند. تعدادی سفارش تستی بر روی سایت خود قرار دهید و تست کنید که سایت درست کار میکند یا نه. بمنظور افزایش بازدیدکنندگان تجارت آنلاین شما نیاز دارد که بطور منظم هر هفته تغییراتی را ایجاد نمائید و تاثیر این تغییرا را ارزیابی نمائید.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت ارزان کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

 

 

اگر قصد این رو دارید که روش هایی برای ایجاد وفاداری و ماندگاری مشتری در کسب و کارتان بنا کنید پیشنهاد من اینست که بجای راه حل های مقطعی و فرمول های مختلف، به این نکته ها فکر کنید و بر اساس آنها در کسب و کار خودتان تاکتیک های ایجاد وفاداری مشتری را طراحی کنید.

 

5 مورد از مهمترین تاکتیک های ایجاد وفاداری مشتری

1-نقاط اهرمی کسب و کار در ارتباط با مشتری را کشف کنیم


شناخت نقاط اهرمی در کسب و کار برای طراحی تاکتیک های ایجاد وفاداری مشتریان

خودتان را در یک رستوران فرض کنید که تا کنون چند باری به آنجا آمده باشید. بسیاری از ویژگی های آن شامل قیمت، کیفیت، دسترسی و فضای آن به نحوی مورد رضایت شما است که باعث شده جزء گزینه های اصلی شما برای انتخاب یک رستوران باشد. امشب که به این رستوران پا می گذارید و سر میز می نشینید، گارسون به سر میز می آید و با بکاربردن نامتان  ، به شما بسیار محترمانه خوش آمد گویی میکند. اکنون در بین همراهانتان چه حسی دارید؟ حتی اگر تنها باشید، جدا از حس شگفت زدگی و غافلگیر شدن، اینکه رستوران نامتان را بداند، حس بسیار خوبی خواهد داشت. انگار که میهمان ویژه هستید. این مساله در توصیه های فروش بارها و بارها گفته میشود که نام مشتریانتان را بدانید و در مکالمه ها به کار ببرید. مشتری ها باید فکر کنند که همیشه ویژه هستند و توجه ویژه ای به آنها میشود. حتی یک محاسبه عادی به شما این را میگوید که با چند بار آمدن به رستوران ، آنها دیگر نام شما را میدانند. پس برایشان مهم هستید.

سوال این است: چنین حسی باعث بالاتر آمدن رتبه این انتخاب در بین گزینه هایتان نمیشود؟ قطعا میشود. اگر به این مثال ایراد میگیرید که چنین کاری شدنی نیست، باید بگویم شدنی هست. در یکی از رستوران های معتبر تهران این کار را با استخدام یک ناشنوا با حافظه بصری بسیار قوی، به شکل موفقیت آمیز اجرا کردیم.

کتب بیزینسی توصیه می کنند فراتر از انتظار مشتری ظاهر شوید. برای اینکار واقعا لازم نیست همیشه کارهای خارق العاده انجام بدهیم. بلکه با نگاهی از بیرون به کسب و کار در زمینه های مختلفی میتوان نقاطی را پیدا کرد که تاثیر خارق العاده ای روی مشتری و ذهنیت او داشته باشند. نقاط اهرمی، قسمت هایی از کسب و کار هستند که با تغییرات کوچک و در مدت کوتاه میتوانند اثرات بزرگی ایجاد میکنند. آنها را کشف کنید. برای وفاداری مشتری هم نقاط اهرمی وجود دارند که باید آنها را جستجو کرد.

بعنوان مثال: «ارتباط با مشتری» یکی از نقاط اهرمی در ایجاد وفاداری و حتی موفقیت کسب و کار است. منتها با شرطی که در ابتدا برایتان گفتم. بهتر است بجای تشریفات پیچیده ای که بنظر خودمان عالیست، منافع حسی یا ارزشی مشتری را فراهم کنیم.

مثال دیگر: در مورد مرحله فروش ، اطمینان خاطر مشتری را در خرید تامین کنیم. برند همین را انجام میدهد. نه؟ اما لازم نیست حتما برند معتبری ساخته باشیم تا بتوانیم این کار را انجام دهیم. بیایید فکر کنیم نقاط لنگ زدن در ایجاد اعتماد و اطمینان خاطر کجا هستند؟ آنها را در کسب و کار خودمان بیابیم. جو عمومی نسبت به بیزینس خودمان را بدانیم و کشف کنیم چگونه و با چه تغییری می توانیم این اطمینان خاطر را ایجاد کنیم. مثلا نماد اعتماد الکترونیکی برای سایت های خرید آنلاین، به قصد ایجاد اطمینان خاطر در مشتری برای پرداخت وجه بوجود آمد.

جالب است بدانید کسب و کار هایی چون تخفیفان و نت برگ (سایت های خرید و تخفیف گروهی) همین خدمت را برای کسب و کار ها انجام می دهند. آنها برای مشتریان هزینه و ریسک اولین تجربه را می کاهند. بسیاری از افراد برای تجربه جاهای جدید وسواس دارند و می ترسند که مبادا هزینه ای که میکنند به خدماتش نیارزد. بنابراین با کاهش شدید هزینه اولین تجربه، اطمینان خاطر برای مشتری ایجاد میکنند. بنظر من حتی شرکتهایی که خدمات پس از فروشِ فعال دارند، به شکل ضمنی سعی دارند با تماس‌هایی که از زمان و نحوه‌ی ارائه‌ی خدمات و میزان رضایت مشتری پرس و جو میکنند، سعی دارند تا به مشتریان احساس اطمینان خاطر رو القا کنند.

هر کسب و کاری که داشته باشیم چه آنلاین و چه غیرآنلاین، بیایید فکر کنیم در کجای کسب و کارمان و در چه موضوعاتی لازم است برای مشتری اعتماد ایجاد کنیم؟

دومین مورد از مهمترین تاکتیک های ایجاد وفاداری مشتری

2-تحول در ارتباط مستقیم با مشتری

من فکر میکنم ارتقاء و بهبود برخورد با مشتری خود تا حد زیادی وفاداری ایجاد میکند. این قسمت را با تمرکز با بازار مصرف کننده می نویسم.

ما سال های گذشته دچار یک احساس نا امنی در مواجهه با فروشندگان بوده ایم. چرا ؟ چون روش فروش آنها اغلب تهاجمی و فشاری بوده است. بسیار پیش می آید که پس از خرید، احساسی از جنس تحمیل تجربه کرده باشیم. این مساله با افزایش آگاهی مشتریان بیشتر به چشم آمده است. به عبارتی مشتریان نسبت به نحوه برخورد و زیرکی فروشنده هوشیار هستند هرچند همه آنها راه مقابله را بلد نیستند.

هنوز تا هنوزه در جمع فروشندگان میشنوم که می گویند باید اینطوری به مشتری بگوییم یا فلان رفتار را بکنیم. گاهی با هم یکصدا هستند که مشتری را از خرید نکردن بترسانند. گاهی مشتری را قضاوت میکنند و با بی میلی از او استقبال میکنند! به مشتری ای که خرید نکند با ناراحتی نگاه میکنند و میگویند “یارو اصلا خریدار نبود”. تمایلشان  به مشتری درصدی است. یعنی قرار است 50 درصد مشتریان خریدار باشند پس برای 50 درصد بقیه وقت نگذار.برای 50 درصد خریدار هم گاهی به تیپ مشتری نگاه میکنند و کارهای نه چندان شایسته ای میکنند که فقط گهگداری روی آدم های ضعیف جواب میدهد. یادم می آید در یک پاساژ، از یک فروشنده قیمت یک دستبند را که در ویترین دیده بودم، پرسیدم. پاسخی که شنیدم این بود: “قیمتش 400 هزار است ولی این ها را هم دارم ارزان هستند بین 100 تا 150 .از این ها بخر اگر برات گرونه”.اگر تاکنون با این ترفند های سیاه فروش مواجه شده اید (که قطعا مواجه شده اید) حتما میدانید که سعیشان بر اینست که مشتری را به نوعی سر لج ، احساسات یا حس رقابت جویی بیاندازند. انتظار آن فروشنده این بود که من خوش تیپ ظاهرا پولدار سر لج بیافتم و برای اینکه به او نشان بدهم “نه، برای من گران نیست” همان دستبند گرانقیمت را بخرم.


فروش فشاری یا تهاجمی یعنی استفاده از تکنیک های سیاه مذاکره شامل دروغ،فریب،تحقیر کردن،اغراق،اغوا و …

من نام فروشنده هایی را که با تکنیک های سیاه یا فشاری سعی در تحمیل فروش دارند را فروشنده سنتی میگذارم. آنها چندان حوصله مشتری را ندارند. وقتی فکر میکنند مشتری قصد خرید ندارند، با بی میلی و بی اهمیتی پاسخش را میدهند.وقتی مشتری نظر منفی میدهد،با یک “به سلامت” سرد به او میگویند برو دیگر! . وقتی می فهمند مشتری شاید خریدار نباشد حتی زودتر ردش میکنند!

به همین دلیل اغلب ما فکر میکنیم موقع مراجعه به بازار مصرف کننده باید ژست خریدار واقعی را بگیریم. این فشار روانی روی مشتری با ظهور برند ها و کسب و کار های موفق تر در زمینه ارتباط با مشتری، در حال از بین رفتن است. فروشنده های سنتی بازنده تغییر فرهنگ خرید هستند.

اما آیا کسب و کار های موفق در بازار فقط بخاطر رضایت مشتریان (چه خریدار چه صرفا بازدید کننده و ارزیابی کننده) چنین تغییر بزرگی در فروش ایجاد کرده اند؟ آیا وقت گذاشتن و لبخند زدن به همه مشتریان و پذیرای همه آنها بودن بدون توجه به اینکه خریدار هستند یا نه، انرژی نمی خواهد و هزینه بر نیست؟ قطعا هست. اما برای آنها مهم اینست که مشتری در هر بار ارتباط با کسب و کار ، امنیت روانی داشته باشد. همین مشتری با حس خوب مجددا می آید و با کمال علاقه به دیگران معرفی می کند. قسمت مهمی از توسعه یک کسب و کار از مسیر رضایتمندی مشتریان و تعاریفی که از آن کسب و کار شایع میشود، میگذرد.

اینجا اروپا یا امریکا نیست. هنوز فرهنگ فروش برای رسیدن به نمره مطلوب باید ارتقا یابد. بنابراین همین تغییر در برخورد با مشتری ، تمایز بزرگی است نسبت به رقبا. در بازاری که فروش سنتی در آن جاریست، امنیت روانی مشتری را تامین کن و او را نسبت به خود وفادار کن. البته قبل از آن باید انتخاب کنید میخواهید یکی مثل بقیه باشید یا چیزی باشید که دیگران تمایزتان را تشخیص دهند.

سومین مورد از مهمترین تاکتیک های ایجاد وفاداری مشتری

3-اوج ارتباط حسی و رفتار ارزشی

مناسبت ها زمان های خوبی هستند تا رفتار منحصر بفردی نشان دهیم تا مشتریان نسبت به ارزش ها و ایده آل های ما آگاه شوند. پیشنهاد میکنم در مناسبت ها و روز های خاص از کلیشه های تخفیف به فلان مناسبت و پیام ها ی تبلیغاتی و … فاصله بگیریم. ایده آل هایی که درمورد جامعه داریم را مروری کنیم و متناسب آنها پیام طراحی کنیم. ایده آل های کاملا شخصی و آرمانی که تمایل داریم جامعه ای که در آن زندگی میکنیم آنگونه باشد. قصد این نیست که شوآف و نمایش بزرگ داشته باشیم بلکه قصد اینست که مشتریان از درونمایه فکری ، ارزش ها و چشم انداز های ما را بدانند. باور کنید قسمت زیادی از کارکرد های یک برند همین است. بسیاری از تلاش ها در برندینگ به این منظور است که هویت و شاکله فکری و درونی کسب و کار را بسازد و بروز دهد.

زمانی که کار مشاوره بازاریابی برای یک طلافروشی و یک مزون را انجام میدادم، به هر دو پیشنهاد کردم تا در روز زن (18 اسفند 96) به همه بانوان و دختران،هنگام خروج از فروشگاه، فارغ از اینکه خرید کرده باشند یا نه، گل هدیه بدهند. به همراه یک جمله ساده و زیبا مثل: «شما لایق این گل هستید». فکر کنید چه تاثیر شگرفی میگذارد روی خانم ها این هدیه ساده و ارزان قیمت آن هم بدون چشمداشت به خرید. شما دارید می گویید این تفکرتان نسبت به همه بانوان است. به شکل عادی تعداد کمی از مشتریانی که بدون خرید از فروشگاه ما بیرون میروند، برای همان خرید در همان روز یا ساعت باز می گردند.هر کسب و کار یک عدد یا درصد متوسط از این بازگشت ها در ذهن دارد. مثلا 30 درصد کسانی که میروند باز میگردند. نتیجه جالبی که این حرکت داشت هم در مزون و هم در طلافروشی، درصد بیشتر و قابل توجهی از خانم هایی که بدون خرید از گالری بیرون رفته بودند، همان ساعت برای خرید بازگشته بودند. چند روز بعد برای تحقیق درباره بازخورد این حرکت، بامشتریانی که خرید کرده بودند، تماس گرفتم. همه آنها آنروز در مزون و طلافروشی حس خوب متفاوت و ارزشمندی تجربه کرده بودند.

البته توصیه من اینست که اگر این چنین فعالیت هایی را میخواهید انجام دهید به طمع نتیجه مالی کوتاه مدت انجام ندهید. و توصیه دوم اینکه فقط در مورد چیزهایی که به آنها اعتقاد دارید و در زمره ارزش ها و آرمان های شماست گام بردارید. فقط اینگونه است که میتوانید بدون چشمداشت مالی آن را انجام بدهید و خودتان هم از آن رضایت و حال خوب بگیرید!

این مدل فعالیت ها غیر از اینکه شما از خورتان و ارزش های خودتان حرف زده اید، نتیجه های طولانی مدت خوبی هم دارند. اگر تمایل دارید در یک جامعه سنتی ارزش بیشتری برای زنان قایل باشید، اگر برای کارگران روزهای خوبی میخواهید، اگر برای کودکان آرزو های بهتری دارید، این را با حرکت های ساده نشان دهید و جزیی از تفکر ارزشی واقعی جامعه شوید. اینگونه وفاداری مشتریانی که با شما در این ارزش ها مشترک هستند را بدست خواهید آورد.

چهارمین مورد از مهمترین تاکتیک های ایجاد وفاداری مشتری

4-داستان ارتباط و اعتماد در فروش و نقش آن در وفاداری

زمانی یکی از کسبه بزرگ و قدیمی بازار به من گفت «مشتری وفادار دیگر وجود ندارد». بله وفاداری به این معنی که من بخاطر ارادت و آشنایی که با دیگری دارم مشتری او هم باشم دیگر معنی ندارد. هیچ ارتباط شخصی ای به صرف ارتباط، وفاداری نمیسازد. بلکه مشتری به منافع خود وفادار است. بهتر است این را باور کنیم هیچ کسی بخاطر ارتباطی که با ما دارد و حتی بخاطر اعتمادی که به ما دارد مشتری ما نمی ماند اگر منافعش تامین نشده باشد.

حتی جایی که فکر میکنیم عده ای از مشتریان بخاطر اعتمادی که به ما دارند همیشه نزد ما می آیند ، باید بدانیم آنها به این اعتماد دارند که ما منافع آنها را لحاظ میکنیم . واگرنه اعتماد در زمینه دوستی، خانوادگی، امانت داری ، تخصص،حتی اعتماد در زمینه صداقت داشتن هم، باعث وفاداری در خرید نمیشود. هرجایی که معنی اعتماد را ندانیم و در هر اعتمادی که بخوبی شناخته نشود، داریم با یک چاقوی دولبه ریسک میکنیم. به شخص شما اعتماد دارد چون. یا به شما اعتماد کرده چون انتظار دارد شما.

اعتماد برای مشتری این توقع را ایجاد میکند که شما منافع او را در نظر میگیرید. همیشه منافعش را میشناسید و برای آن تلاش میکنید. مشتری با اعتماد کردن به شما قسمتی از تصمیم گیری خود را به شما واگذار کرده است. اگر اعتماد شکل گرفته، بخاطر صداقت باشد، احتمالا در موردی که درآن بسیار صادق بوده اید اما نتوانسته اید منافع او را تامین کنید با هم به مشکل برمیخورید. مگر اینکه هر دو بدانید اعتماد شما ارتباطی به منافعتان ندارد.

اگر فعلا بپذیریم هر ارتباطی بخاطر یک اعتمادی بوجود می آید؛ در بازار سنتی ، یعنی جایی که عرضه سنتی و تقاضای سنتی جریان داشت، ارتباط و اعتماد در هر زمینه ای، انگیزه اصلی بسیاری از انتخاب ها بود. اما اکنون ارتباط جزء جنبه های کیفی و مهم و پیشبرنده فروش است. اما اصل فروش نیست. باید بپذیریم در بازار آزاد سالم هیچ خریدی صرفا بخاطر ارتباط انجام نمیشود. باید بپذیریم اگر اعتماد جزیی از منافع خریدار نباشد ، هرچقدر هم که اعتماد نقش پررنگی داشته باشد اما پایدار کننده ارتباط بین مشتری و فروشنده نیست. بازار در این دهه حول نیاز و منافع مشتری میچرخد.

پنجمین مورد از مهمترین تاکتیک های ایجاد وفاداری مشتری

5-برندینگ و وفاداری مشتری به برند

یکی از راه هایی که در این قرن وفاداری ایجاد میکند برندینگ است.صد البته برندینگ در وفاداری مشتری موثر است و یکی از کارکرد های برند اصلا اینست که اعتماد و اطمینان را در مشتری ایجاد میکند. اصلا برند های بزرگی که تولید انبوه ندارند با مشتریان ثابت خود زنده هستند.

اما یادمان باشد برند و برندینگ را در حد تاکتیک و تکنیک میتوانیم مورد استفاده قرار بدهیم یا در حد یک استراتژی . به هر حال اگر کالای ما برند است،اگر تحت لیسانس برند هستیم، اگر رفتار سازمانی را مطابق یک برند طراحی کرده ایم،اگر تبلیغات را با نام برند مزین می کنیم،در حد تکنیک و تاکتیک از برند استفاده کرده ایم. و اگر به سوی برندینگ در حرکت هستیم در حد استراتژی به آن نگاه کرده ایم. در چند سال آتی امید این می رود که برندهایی در کشور داشته باشیم که برای ما کارکرد های اصلی و جادویی برند واقعی را داشته باشند

تبلیغات میان متنی

تبلیغات گوگل  جست و جو و همچنین  سئو و بهینه سازی سایت از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

تبلیغات میان متنی:: بازدید از این مطلب : 188
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 آذر 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : farhad

انواع روش های سئو 

 
 

برای افزایش بازدید سایت شما اگر حتی بهترین طراحی سایت را نیز انجام داده باشید اگر اصول سئو را در آن به کار نبرده باشید باز هم سایت شما با شکست و کاهش رتبه سایت روبرو خواهد شد. سئو به انواع گوناگونی دسته بندی خواهد شد که در ادامه به چند نمونه اشاره خواهیم کرد.

انواع سئو
سئوی کلاه سفید

به روش های اصولی و قانونی که منطبق با رتبه بندی موتورهای جستجو است و برای بالا بردن رتبه سایت به کار می رود سئوی کلاه سفید گفته می شود. نتایج حاصل از این روش در بلند مدت خواهد بود و دچار ریسک کمی خواهند بود و از مجازات های موتورهای جستجو در امان خواهید بود. در ادامه به کارهایی که در این مدل سئو به کار گرفته می شود اشاره خواهیم نمود:


تولید محتوای مناسب
در سئو کلاه سفید بر تولید محتوای کامل، جامع، مرتبط با زمینه کاری سایت تاکید می شود. اگر سایتی محتوایی را ارائه نماید که مرتبط با زمینه کاری وب سایت می باشد و در عین حال اطلاعات جامعی را در اختیار کاربران قرار دهد کاربران دوباره به آن سایت سرخواهند زد. این اطلاعات باید به صورت مستمر و منظم بر روی سایت قرار بگیرد.زمانیکه کاربران محتوای مورد نیاز خود را در سایتی می یابند شروع به مطالعه آن محتوا خواهند کرد و زمان ماندگاری کاربران افزایش خواهد یافت و همچنین اگر محتوای با کیفیتی را در سایت قرار دهید کاربران به آن سایت دوباره برخواهند گشت.

کدنویسی درست صفحات وب
سئوی کلاه سفید بر روی کدنویسی صفحات نیز تمرکز میکند. عناوین باید در درون تگ H1 قرار بگیرند و سایر عناوین و زیر مجموعه ها باید در درون تگ های H2، H3و ... قرار بگیرند. و در کل به استاندارد نویسی کدهای برنامه نویسی تاکید دارد.
 

انتخاب عنوان مناسب
انتخاب عنوان مناسب یکی از روش هایی است که سئوی کلاه سفید به کار میگیرد. انتخاب عنوان مناسب برای سایت همواره با اهمیت بوده و موتورهای جستجو با استفاده از عنوان سایت محتوای مربوطه را نمایش میدهند. عنوان سایت باید هماهنگ با محتوای سایت باشد و برای سایت باید کلمات کلیدی و توضیحات کلیدی مناسبی گذاشته شود.

لینک ورودی
سئو کلاه سفید بر روی لینک های ورودی تمرکز میکند و سعی میکند لینک هایی را از سایت هایی دریافت کند که تاثیر مثبتی بر روی رتبه وب سایت بگذارد. سعی کنید با تولید محتوای مناسب لینکهای ورودی مناسبی را از سایت هایی با محتوای مرتبط دریافت کنید.

سئوی کلاه سیاه

سئوی کلاه سیاه برای افرادی مناسب است که میخواهند بطور کوتاه مدت در وب فعالیت کنند. سئوی کلاه سیاه معمولاً روش هایی زود بازه هستند و موجب افزایش سریع رتبه سایت خواهند شد اما هر زمانی امکان حذف شدن از نتایج گوگل را باید داشته باشند و پس از مجازات شدن با پرداخت هزینه و زمان بسیار زیاد ممکن باشد.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی


استفاده زیاد از کلمات کلیدی
در روش کلاه سیاه معمولا با استفاده زیاد از کلمات کلیدی در متن، توضیحات، و بدنه صفحه به مقدار زیاد سعی در بالابردن رتبه سایت می باشند. حال آنکه ممکن است در آینده موتورهای جستجو با این روش مقابله کنند و مجازات هایی توسط موتورهای جستجو اتخاذ کنند.

تمرکز بر روی کلمه کلیدی
لینک های ورودی یکی از روش هایی است که باعث میشود موتورهای جستجو از محتوی یک صفحه سر در بیاورند. یکی از روش هایی که سئوی کلاه سیاه به کار میگیرد این است که با استفاده از همین کلمات کلیدی لینک هایی را دریافت میکند. به طور مثال موتورهای جستجو ممکن است لینک هایی را به کاربر پیشنهاد دهد و کاربر پس از کلیک بر لینک و ورود به سایت با محتوایی غیر از محتوای مورد نظر را مشاهده نماید در صورتی که موتورهای جستجو متوجه این عمل شما شوند ممکن است شما را مجازات کنند.

خرید بک لینک
یکی از روش های افزایش ورودی به سایت خرید لینک است. اما اگر موتورهای جستجو پی ببرند که لینک های ورودی غیر طبیعی هستند ممکن است از طرف موتورهای جستجو مورد مجازات قرار بگیرید.

سئو کلاه خاکستری

نوع دیگری از سئو می باشد که بین سئو کلاه سیاه و سفید قرار دارد. در واقع این روش پیدا کردن میانبرهایی برای بالا بردن سریع رنکینگ سایت  و در عین حال دور شدن از مجازات های موتورهای جستجو می باشد. به طور مثال خرید لینک از نظر موتورهای جستجو غیرقانونی است و چنانچه در این زمینه خرید و فروشی صورت بگیرد گوگل هم سایت فروشنده و هم سایت خریدار را مجازات میکند. در صورتی که ایجاد لینک های دوطرفه در حیطه این قانون موتورهای جستجو قرار نمیگیرد و در عین حال نوعی تبادل لینک دو طرفه ست. 

1. روش های سئو : سئو درون صفحه (On Page SEO)


سئو درون صفحه به کنترل مستقیم کدها و یا محتوای وبسایت شما اعم از متن، تصویر، پیوند و ... مربوط می شود. به طور کلی هر چیزی که در سایت خود بارگذاری می کنید مربوط به سئو درون صفحه می شود. این روش، پایه تمام تلاش های بهینه سازی است زیرا جایی است که شما بیشترین کنترل را روی آن دارید. سئو بیرون صفحه مرحله بعدی در بهینه سازی سایت محسوب می شود و تنها زمانی موثر است که شما سئو درون صفحه را به خوبی به انجام رسانیده باشید.


2. روش های سئو: سئو بیرون صفحه (Off Page SEO)


بر خلاف سئو درون صفحه که توسعه و بهینه سازی وب سایت با کنترل مستقیم بالایی انجام می شود، روش بهینه سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهایی است که در خارج از وب سایت شما انجام می شود؛ (پیوند هایی که از سایت های دیگر به سایت شما اشاره می کنند)
تا این بخش از مقاله با مفاهیم سئو درون و بیرون صفحه به طور کلی آشنا شدید و در ادامه می خواهیم به بررسی جزییات و مراحل پیاده سازی سئو درون صفحه بیشتر بپردازیم. روش سئو خارجی و یا همان سئو بیرون صفحه را در مقاله ای مجزا به طور مفصل مورد بررسی قرار می دهیم.

بلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید خدمات درب شیشه ای ، راهبند ، دوربین مدار بسته  و کرکره برقی را به بهترین قیمت و با کیفیت ترین خدمان نصب را در تهران و کل ایران داشته باشید با شرکت قائم درب تماس بگیرید. 

تبلیغات درون متنیروش های سئو

ویژگی های سئو درون صفحه مناسب چیست؟


1. مطلب شما کپی نباشد.
سعی کنید به هیچ عنوان مطلب کپی شده در وبسایت خود قرار ندهید؛ زیرا نمره منفی دریافت می کنید. تمام مطالبی که در سایت های دیگر می بینید درپایگاه داده و منابع ذخیره سازی گوگل ذخیره شده اند و اگر آن ها را کپی کنید، گوگل وبسایت شما را جریمه می کند و دیگر نمی توانید انتظار داشته باشید که وبسایت شما در صفحات اول نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شود.
برخی از کاربران به دنبال ربات و یا فزونه ای هستند که بتواند مطالب را از وبسایت های دیگر جمع آوری کند و در سایت آن ها نمایش دهد اما باید توجه داشته باشید که این کار اصلا به نفع رتبه وبسایت شما نیست. شاید تولید محتوای غیرکپی و باکیفیت از نظر شما بسیار مشکل و زمانبر باشد، اما این بهایی است که شما برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی می بایست بپردازید. هزینه موفقیت در تجارت الکترونیک، زمان، تلاش و پشتکار است.
افرادی که در مسیر موفقیت کسب و کارهای آنلاین از صبر و شکیبایی کافی برخوردار نیستندف محکوم به شکست خواهند شد. بنابراین سعی کنید برای تولید محتوای مناسب و بهبود رتبه وبسایت خود وقت بگذارید، سرعت تایپ تان را افزایش دهید و مطالب جذاب برای کاربرانتان بنویسید.
2. محتوا باید درگیر کننده باشد.
این بدان معناست که وقتی کاربر مطلبی را در سایت شما مطالعه می کند تا انتهای مطلب ادامه داده و آن را دنبال کند. با خواندن مطالب سایت شما کاربر علاقه مند شود که در سایت شما بماند. نکته حائز اهمیت این است که هر چه کاربر زمان بیشتری را در سایت شما سپری کند، رتبه الکسای وبسایت شما و همچنین جایگاه سایت شما از نظر گوگل نیز بهبود می یابد. (پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به بهبود رتبه الکسای سایت را مطالعه نمایید)
3. محتوا باید ارزشمند و انحصاری باشد.
یعنی برای مثال اگر سایت دیگری در موضوعی که شما مایلید درباره آن مقاله ای بنویسید، قبلا مطلبی را با 500 کلمه و 2 عکس منتشر کرده است، شما می بایست مقاله ای با عنوانی جذابتر در حد 550 کلمه به همراه 3 عکس و لینک های بهتر تولید نمایید.
آنچه برای گوگل اهمیت دارد این است که کاربری که جستجو می کند به نتیجه بهتری برسد. بنابراین موتور جستجوی گوگل به کیفیت و چگونگی ارائه ی محتوای وبسایت شما بسیار اهمیت می دهد و ربات های هوش مصنوعی گوگل همواره به دنبال نمایش وبسایت با صفحات بهتر به کاربران هستند.
4. قرار گیری لینک ها به صورت صحیح باشد.
محل قرار گیری لینک ها در محتوای صفحه، تعداد لینک ها، وجود لینک های داخلی و خارجی از مواردی هست که در سئو درون صفحه باید مورد بررسی قرار گیرند.
لینک های خارجی را به صورت نو‌فالو (No Follow) درج نمایید. به صفحات مرتبط از داخل وبسایت خود لینک دهید اما حتما دقت نمایید که در استفاده از لینک ها زیاده روی نکنید.
درباره جزییات کامل شیوه صحیح لینک دهی در محتوا به طور مجزا در مقاله ای دیگر به آن می پردازیم.
5. عناوین محتوای شما بهینه باشد.
اگر شما محتوایی برای سئوی درون صفحه آماده کرده اید، عنوانی بسیار مناسب برای آن در نظر بگیرید. عنوان انتخابی می بایست جذاب باشد تا خواننده را به مطالعه مقاله ترغیب کند و همچنین عنوان مقاله باید دربرگیرنده محتوای مطلب باشد.
6. از کلمات کلیدی مناسب استفاده شود.
کلمه کلیدی کلمه ای هست که به دفعات در محتوای شما تکرار شده باشد و نشان می دهد که محتوای شما بر اساس کلمه کلیدی مورد نظر بنا شده است، البته در بکارگیری کلمه کلیدی نباید زیاده روی شود. ابزارها و افزونه های مفیدی وجود دارند که میزان و چگالی کلمات کلیدی در متن را محاسبه می کنند و در صورت زیاده روی به شما اخطار خواهند داد. در مقاله ای به طور مجزا به معرفی و استفاده از این ابزار ها خواهیم پرداخت.

سخن پایانی

بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است. سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین تبلیغات گوگل ادوردز از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

 


:: بازدید از این مطلب : 209
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 آذر 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : farhad

با افزایش موبایل‌ها و تبلت‌ها و دستگاه‌های هوشمند و همچنین کاربران استفاده کننده از آن‌ّها در سرتاسر جهان، امروزه شاهد ظهور شیوه‌ی جدیدی در بازاریابی، با عنوان بازاریابی اپلیکیشن(بازاریابی اپلیکیشنی) هستیم که زیرشاخه‌ای از بازاریابی موبایلی به شمار می‌آید.

بازاریاب‌ها در تلاش‌اند تا با به‌کارگیری اپلیکیشن‌های شرکتی و سازمانی در فروشگاه‌های اپلیکیشنی و شناساندن آن به کاربران دستگاه‌های هوشمند، اپلیکیشن مربوط به صنعت و کسب‌و‌کار خود را در بین کاربران این دستگاه‌ها توسعه دهند و به این طریق برند خود را معرفی کنند.

از مزایای این روش می‌توان به هزینه پایین بازاریابی و تبلیغات، حجم مخاطبان بسیار بالا، تنوع در به‌کارگیری سیاست‌های بازاریابی، کسب درآمد مستقیم از اپلیکیشن، ارتباط دو جانبه با مخاطبان و مشتریان، پاسخ‌گویی سریع به نیازهای مشتری، تسهیل ارائه‌ی خدمات به مشتری و … اشاره کرد.
شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی وجود دارند که با استفاده از اپلیکیشن سازمانی خود،‌ به ایجاد ارتباط متقابل هر چه بیشتر بین سازمان و مشتریان هدف‌شان کمک می‌کنند؛ همچنین تعداد این سازمان‌ها روزبه‌روز در حال افزایش است.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت ارزان کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

اپلیکیشن موبایل نرم افزاری برای استفاده کاربران گوشی ها موبایل می باشد. طراحی و تبلیغات این نوع از نرم افزارها کمی متفاوت از دیگر نرم افزارها می باشد. در ادامه به چند نکته کلیدی در این رابطه اشاره خواهیم نمود.

 1. برای تبلیغ اپلیکیشن خود یک سایت طراحی کنید:برای این مورد کافی است که کلید واژه و محتوای سایت خود را طوری طراحی کنید که در موتورهای جستجو رتبه بالایی را داشته باشد. طراحی سایت های یک صفحه ای یا دو صفحه ای برای این کار کافی می باشد، در سایت فوق از امکانات اپلیکیشن بنویسید و در مورد نیازهای کاربران که اپلیکیشن فوق آنها را برطرف می کند توضیح دهید.
 2. وبلاگ تشکیل دهید: سعی کنید که در وبلاگ خود تمام ویژگی های اپلیکیشن خود را صادقانه بیان کنید. داشتن وبلاگ همچنین با رعایت اصول سئو رتبه وبلاک خود را بالا ببرید. همچنین میتوانید برای اپلیکیشن خود مطالبی قرار دهید و از این طریق مخاطبان خود را جذب نمائید. دریافت بازخوردهای کاربران از طریق وبلاگ و نقطه نظرات آنها می تواند به شما کمک زیادی در جهت بهبود اپلیکیشن و همچنین برطرف کردن نقاط ضعف آن بکند.
 3. استفاده از شبکه های اجتماعی: به کاربران اپلیکیشن خود این امکان را بدهید تا تغییرات جدیدی را که در اپلیکیشن انجام می دهید را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. یک صفحه اختصاصی برای اپلیکیشن خود در فیسبوک باز کنید. بسیاری از افراد ایرانی عضو فیس بوک، اینستاگرام و تلگرام هستند و این موضوع باعث می شود در بین هموطنان خود بیشتر جا باز کنید. در ایستاگرام هم تصاویری از اپلیکیشن خود تهیه و قرار دهید و آن را به افراد مختلف معرفی کنید.
 4. تبلیغات درون اپلیکیشنی:در این روش برای تبلیغ اپلیکیشن خود میتوانید اپلیکیشن خود را در دیگر برنامه های مرتبط تبلیغ کنید.
 5. برای تبلیغ اپلیکیشن خود ویدئوهای تبلیغاتی تهیه کنید.با بالا رفتن سرعت اینترنت بسیاری از شرکت ها به تبلیغات موبایلی روی آورده اند. تبلیغات موبایلی شما میتواند در سویس های بخصوص و یا حتی در اپلیکیشن های دیگر منتشر شود.
 6. طراحی اپلیکیشن خود را بعد از مدتی تغییر دهید و بر اساس نظرات و نیازهای کاربران نسخه های جدیدتر را طراحی کنید و آنها را بهبود دهید، سعی کنید با کاربران اپلیکیشن در ارتباط باشید و از نظرات سازنده آنها استفاده لازم را ببرید.
 7. اگر تبلیغات اپلیکیشن خود را در رسانه های گروهی انجام میدهید سعی کنید چند روز قبل از انتشار آگهی نسخه آزمایشی آن را به اشتراک بگذارید.
 8. قبل از انتشار اپلیکیشن احساس کنجکاوی کاربران را برانگیزید تا به جمع آوری اطلاعات در مورد اپلیکیشن و کاربردهای آن بدست آورند.
 9. اپلیکیشن خود را دو نسخه اندروید و IOS تهیه کنید: با تهیه اپلیکیشن خود در دو نسخه می توانید کاربران بیشتری برای اپلیکیشن خود بیابید، در صورتی که امکان تهیه اپلیکیشن با هر دو سیستم عامل را ندارید، اولویت را بر اساس تعداد کاربران هدف مشخص نمایید.
 10. نیازهای کاربران اپلیکیشن موبایل را بسنجید و از امکاناتی که دوست دارند به اپلیکیشن ها اضافه شود پرس و جو کنید.
 11. اپلیکیشن موبایل خود را ساده طراحی کنید. اصولاً در دنیای امروز کاربران به دنبال سادگی هستند.

بازاریابی اپلیکیشن موبایل نیز مانند بازاریابی و معرفی وب سایت های اینترنتی اهمیت زیادی دارد و امیدواریم که با انجام موارد فوق بتوانید نتیجه لازم را جهت معرفی اپلیکیشن موبایل خود به کاربران هدف دریافت کنید. در نظر داشته باشید که طراحی اپلیکیشن موبایل شامل نکات زیادی است که از بین آنها در نظر گرفتن نیاز کاربران و نکات تجربه کاربری در اولویت قرار دارند و اگر اپلیکیشن شما ساده و کاربر پسند نباشد، عملا هزینه ای که بابت بازاریابی و تبلیغات انجام خواهید داد شما را به نتیجه لازم نخواهد رساند.

 

در ادامه این مطلب پاسخ این سوالات داده شده و با روش هایی برای تبلیغ اپلیکیشن های پولی آشنا خواهید شد، با ما همراه باشید.

10 روش تبلیغاتی برای اپلیکیشن های پولی

این مراحل گام به گام از همان لحظه اولیه عرضه اپلیکیشن در مارکت آغاز میشوند و باید با انتخاب استراتژی مناسب و اطمینان به محصولی که ساخته اید، کار را آغاز کنید.

1- بتاتسترهایی (Beta Testers) برای اپلیکیشن خود پیدا کنید

پیش از اینکه اپلیکیشن را برای مخاطبین عمومی منتشر کنید، باید از این بابت مطمئن شوید که اپلیکیشن شما مورد پسند کاربران واقع شده است. نسخه بتا از اپلیکیشن دقیقا همان چیزی است که در این مرحله به آن نیاز دارید. نسخه بتا اپلیکیشن مخصوص منتقدین و رفع اشکال توسط سایر برنامه نویسان میباشد تا با بررسی همه بخش، گزارش کاملی از روند عملکرد اپلیکیشن، نقاط ضعف و قوت و بخش های آن تهیه کنند.

2- به ASO یا بهینه سازی صفحه اپلیکیشن در اپ استورهای موبوطه توجه کنید

تمامی اپ استورهای آی او اس و اندرویدی صفحه ای را به نمایش توضیحات و امکانات هریک از اپلیکیشن ها اختصاص میدهند و ساخت صفحه ای متمایز و جذاب امر ضروری در عرضه اپلیکیشن به شمار میرود. بدون تحت تاثیر قرار دادن کاربران در مارکت اپلیکیشن، هیچ تکنیک بازاریابی دیگری چندان نتیجه بخش نخواهد بود.

تست A/B روش بسیار نتیجه بخش و خوبی است که به شما کمک میکند متوجه شوید آیا تغییرات و ویژگی هایی که در صفحه اعمال کردید با انتظارات کاربران همخوانی دارند یا خیر.

3- از بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده کنید

شبکه های اجتماعی در برقراری ارتباط با کاربران بالقوه بسیار حیاتی اند. بدون استفاده از این شبکه ها، دستیابی به مخاطبین هدف تقریبا غیرممکن میشود. باید پیش از انتشار هرگونه مطلبی در این کانال ها مطمئن شوید که با خواسته ها و ترجیحات کاربران آشنایی دارید و از محتوایی استفاده کنید که بیشترین تعداد کاربران را جذب کند که از اپلیکیشن شما بهره خواهند برد.

4- استفاده از تبلیغات پولی

تبلیغات پولی گزینه بسیار خوبی برای بیشتر دیده شدن اپلیکیشن در بین کاربران میباشد و قابلیت های تبلیغاتی زیر محبوب ترین و پرکاربردترین گزینه ها هستند:

تبلیغات فیسبوک – به دلیل امکانات مربوط به هدف گذاری، گزینه خوبی محسوب میشود.

توییت های Promoted  – در صورتی که طرفداران شما در توییتر فعالیت دارند از این امکان استفاده کنید.

App Store Search Ads –  این موضوع ثابت شده که بیش از 60 درصد دانلودها از جستجوهای صورت گرفته در اپ استور ناشی میشوند و این امکان تبلیغاتی برای اپل و گوگل در دسترس میباشد.

پلتفرم تبلیغاتی CPI (هزینه در ازای کلیک) – کلیک بر روی لینک به تنهایی کافی نیست و باید مطمئن شوید که افراد اپلیکیشن را بر روی گوشی شان نصب کرده اند.

کمپین های Universal App گوگل – یک ابزار کاربردی که بر اساس تکنولوژی یادگیری ماشینی کار میکند.

شبکه های تبلیغاتی متقابل – این روش تبلیغاتی بهترین گزینه برای بازی هاست، بدین ترتیب که شما از یک اپلیکیشن برای تبلیغ سایر اپلیکیشن ها استفاده میکنید.

5- بهره گیری از بک لینک سازی

بک لینک در افزایش محبوبیت شما بین کاربران کاربردی خواهد بود، به طوری که کاربران متعددی صفحه اپ استور و صفحه فرود شما را بازدید میکنند. در صورتی که صفحه اپ استور خود را بهبود دهید و بر روی آن کار کنید، رنک شما بهتر شده و این تکنیک نتیجه بخش تر خواهد بود. محتوای کاربردی و مفیدی را در وب سایت ها، انجمن های گفتگو و وبلاگ های مرتبط قرار دهید.

6- استفاده از مدل رایگان و فریمیوم برای یک بازه زمانی محدود

برای اینکه در رده بهترین اپلیکیشن ها در دسته بندی خود قرار گیرید و افراد را متقاعد به نصب اپلیکیشن کنید، باید تعداد دانلود اپلیکیشن شما بالا باشد. اما وقتی افراد در پرداخت هزینه پیش از استفاده از اپلیکیشن مردد باشند چه پیش می آید؟ راه حل این مشکل استفاده از مدل رایگان یا رایگان به همراه پرداخت درون برنامه ای است. پیش از شروع این نوع تبلیغات بودجه خود را برآورد کرده و این موضوع را به صورت روشن و واضح به کاربران اعلام کنید.

7- شبکه ای برای روابط عمومی تشکیل دهید

تمامی موارد گفته شده در صورتی نتیجه بخش خواهند بود که یک ارتباط قوی با افراد بانفوذ و مهم در این حوزه داشته باشید. در رویدادها شرکت کنید، چرا که فرصت بسیار خوبی برای برقراری ارتباط و صحبت درباره اپلیکیشن ها میباشند، به یاد داشته باشید که توسعه دهندگان بهترین تبلیغ کنندگان محصولات خود هستند.

8- یک صفحه فرود جذاب درست کنید

علاوه بر صفحه اپ استور، وبسایت نیز بازدیدکنندگان را جذب کرده و به آنها کمک میکند تا جزئیات زیادی درباره اپلیکیشن شما پیدا کنند. این روزها ساخت صفحه فرود برای اپلیکیشن در وبسایت به یک الزام تبدیل شده است. بدین ترتیب کاربرانی که به برند شما علاقه مندند، پیش از کلیک بر روی لینک اپ استور با موارد متقاعدکننده ای آشنا میشوند. عناصر بصری نیز اهمیت ویژه ای دارند و باید یک داستان درباره اپلیکیشن خود بسازید.

9- تبلیغات دهان به دهان را تشویق کنید

در دنیای دیجیتال امروزی روش های متعددی برای ترغیب کاربران به صحبت درباره اپلیکیشن وجود دارد. افراد بانفوذ میتوانند محصول شما را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند، اما برای دریافت نتیجه بهتر باید در انتخاب آنها دقت کنید. روش دیگر استفاده از بازاریابی گوریلی است که قابل استفاده در دسته بندی های بسیاری میباشد.

10- استفاده از رفرال ها

تمامی تکنیک های شرح داده شده، کاربران وفاداری را برایتان جذب میکنند که آنها نیز سایر کاربران جدید را دعوت به همراهی و بهره گیری از این تجربه خواهند کرد. اما تلاش شما در حصول نتیجه اهمیت زیادی دارد و باید از افراد برای اشتراک گذاری اپلیکیشن تشکر کنید.

تبلیغات میان متنی

تبلیغات گوگل  جست و جو و همچنین  سئو و بهینه سازی سایت از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

تبلیغات میان متنی:: بازدید از این مطلب : 226
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 آذر 1398 | نظرات ()